Univerzálny horák sada 60 kW Sada

Cena: 1260.00 €
Univerzálny horák sada 60 kW
V prípade záujmu o objednanie tovaru nás neváhajte kontaktovať

Detaily produktu

Horák sa dá inštalovať do všetkých vyrábaných liatinových a plechových kotlov na tuhé palivá. Na horák sa upevní ventilátor, ktorý podporuje horenie sekundárnym vzduchom. Ďalej sa na horák pripevňuje násypka, ktorá nám umožňuje automatické podávanie a výdrž násypky je 3-4dny.
Palivo je zo zásobníka podávané šnekovým dopravníkom do horáka, kde je takisto ventilátorom vháňaný spaľovací vzduch. Vznikajúci popol prepadáva do popolníka pod horákom. Horák so spodným prikladaním paliva funguje podobne ako kováčska vyhňa. Všetko prebieha plne automaticky bez zásahu obsluhy, ktorá iba vyberá popol.

Konštrukcia univerzálneho horáka 60kW je navrhnutá tak, že má predĺženú hriadeľ až na koniec horáka, kde je uložená. Prívodný slimák končí na začiatku spaľovacej komory až druhej strany je slimák otočený. Slimáky majú opačný závit a tlačí proti sebe, teda krásne vytláča materiál hore. U sypkých ľahkých materiálov dokáže pridávaný materiál stlačiť a nemá tendenciu z pece odfukový. Popol a Nespálený materiál potom prepadáva cez okraje do popolníka. Tento typ je určený pre spaľovanie agro materiálov a hlavne ľahkých materiálov, ako usilovne, hobliny a ďalšie rastlinné produkty, ktoré sa spekajú a tečú. Vďaka svojej konštrukcii otočených slimákov dokáže hravo vytlačiť aj vzniknutý popol.

Celý systém je riadený najmodernejšou elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá nám umožňuje nastavenie:

4 režimy (normálny, deň / noc, kalendárny, ekonomický)
2 teplotné čidlá pre nastavenie teplôt (čidlo ústredné kúrenie a teplej úžitkovej vody)
2 ochranná teplotné čidlá (na šnekua v násypke)
výstup na externý izbový termostat – je možné ovládať priamo z izby
množstvo materiálu pri prikladaní
posuv podávacieho šneku, interval
množstvo vháňaného vzduchu
regulácia teploty ú.t. a t.u.v.
viac informácií o riadiacej jednotke a príslušenstva nájdete TU

Automatická prevádzka je chránený proti spätnému prehoreniu za pomocou dvoch ochranných snímačov. Ochranné čidlo na šneku pri zaznamenaní teploty nad 92 ° C vypne úplne ventilátor. Ďalšie ochranné čidlo v násypke pri zaznamenaní teploty nad 92 ° C zopne otáčania závitovky a vyhrnie všetkých materiálov do kotla. Najväčší ochranou horáka sa prikladá tomu, že celý systém je vzduchotesne uzatvorený. Ďalšie mechanickou ochranou je pripravený ventil na zalivací systém, buď bimetalovej poistky  alebo voskovou zátkou a zaliatie vodou napríklad z kanistra.

Technické parametre

Technické parametre:

Výkon 6-60kW
Výkon motora: 90W
Výkon ventilátora: 160W
Granulácie – paliva až do 30 mm
Vykurované priestory do 290m2

Ďalšie parametre:

Ohnisko z LIATINY
Záruka 2 roky